Ta strona korzysta z ciasteczek w celach związanych z wydajnością usług, serwisami społecznościowymi oraz treściami reklamowymi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH (TUS)

CO TO JEST TUS?

TUS to zajęcia, których celem jest rozwijanie kompetencji społecznych takich jak: nawiązywanie relacji, radzenie sobie z emocjami i rozwiązywanie konfliktów. Zajęcia umożliwiają przećwiczenie i zrozumienie trudnych codziennych sytuacji w środowisku dającym poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Są adresowane do dzieci nieśmiałych, mających trudność w kontaktach z rówieśnikami oraz przestrzeganiem norm społecznych. Z pewnością będzie on korzystny dla dzieci z diagnozą Zespołu Aspergera, autyzmu i ADHD.

TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH DLA DZIECI

Jako placówka pracująca wyłącznie z dziećmi i młodzieżą, doskonale zdajemy sobie sprawę z jakimi trudnościami mierzą się nasi podopieczni i ich rodzice. W trakcie TUS dla dzieci nasi terapeuci skupiają się więc na problemach, które dzieci napotykają w szkole lub które towarzyszą im w trakcie dojrzewania. Trening Umiejętności Społecznych pomoże Waszemu dziecku radzić sobie ze stresem związanym z nauką, ułatwi nawiązywanie przyjaźni, rozwinie asertywność. Pozwoli również zrozumieć, że krzyk i agresja nie są jedynym rozwiązaniem problemu.

TUS w JuniorMed

Zajęcia treningu umiejętności społecznych odbywają się w 4-6 osobowych grupach prowadzonych przez dwoje terapeutów – psychologa i pedagoga. Tworząc grupy, dobieramy je rocznikowo, jednak z czasem dokonujemy roszad wynikających z poziomu funkcjonowania dziecka. Naszym celem jest, żeby odnosiło ono jak największe korzyści z uczęszczania na zajęcia.

W trakcie TUS-u dzieci wspierane przez specjalistów mają okazje omówić problemy, które im towarzyszą i wypracować możliwe rozwiązania. Terapeuci aranżują również codzienne życiowe sytuacje i kształtują prawidłowe wzorce postępowania. Trening umiejętności społecznych trwa 50 minut, po zajęciach terapeuci przez 10 minut pozostają do dyspozycji rodziców. W tym czasie omawiany jest przebieg zajęć, trudności i postępy dzieci, rodzice zgłaszają też często problemy do przepracowania na kolejnym spotkaniu.

granatowa ikona - personel

Nasi specjaliści:

Michał Łukaszczyk
Aleksandra Orszulak

ikona - metka z ceną

Cena:

90,00 zł *
*obowiązuje płatność z góry za cały miesiąc zajęć