Ta strona korzysta z ciasteczek w celach związanych z wydajnością usług, serwisami społecznościowymi oraz treściami reklamowymi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

DIAGNOZA ADHD

CZYM ADHD?

ADHD, czyli zespół napobudliwości ruchowej z deficytem uwagi jest coraz częściej diagnozowanym zaburzeniem neurorozwojowym. Szacuje się, że dotyczy nawet do 5% dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Charakteryzuje się przede wszystkim nadruchliwością – dziecko cały czas poszukuje ruchu, ma trudność z zachowaniem ciszy, zdarza się, że nie potrafi dostosować zachowania do sytuacji. Kolejnymi cechami charakterystycznymi dzieci ze stwierdzonym ADHD są próby skupienia na sobie uwagi, niecierpliwość i zbytnia spontaniczność, która bywa kłopotliwa w sytuacjach społecznych. Co więcej dzieci z ADHD mają trudność z utrzymaniem koncentracji, przyswajaniem wiedzy, unikają aktywności, które wymagają od nich skupienia.  Z powodu wymienionych deficytów dzieci często są niesprawiedliwie oceniane w szkole. Wczesna diagnoza ADHD umożliwia wdrożenie postępowania terapeutycznego, które istotnie zwiększa szanse dziecka na prawidłowe funkcjonowanie i odnoszenie sukcesów.

JAK WYGLĄDA DIAGNOZA ADHD?

W celu postawienia właściwego rozpoznania proces diagnostyczny prowadzimy na wielu płaszczyznach. Pierwszym krokiem jest spotkanie psychologa z rodzicem/rodzicami w celu omówienia obserwowanych zachowań dziecka i zebrania informacji dotyczących jego historii rozwojowej. W diagnozie ADHD wykorzystujemy także kwestionariusze Conners-3, jeden z nich wypełniają rodzice, podczas gdy drugi przeznaczony jest dla nauczyciela dziecka. Celem drugiej wizyty u psychologa jest obserwacja diagnostyczna dziecka.  Ostateczną diagnozę ADHD stawia lekarz psychiatra, który opiera się na zgromadzonej dokumentacji i na własnych obserwacjach dokonanych podczas wizyty.

granatowa ikona - personel

Nasi specjaliści:

Agata Stefaniak
Katarzyna Zawadzka

ikona - metka z ceną

Cena:

pierwszy etap: 940,00 zł
konsultacja psychiatryczna: 560,00 zł