Ta strona korzysta z ciasteczek w celach związanych z wydajnością usług, serwisami społecznościowymi oraz treściami reklamowymi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

DIAGNOZA ADHD

CZYM JEST ADHD?

ADHD, czyli zespół napobudliwości ruchowej z deficytem uwagi jest coraz częściej diagnozowanym zaburzeniem neurorozwojowym. Szacuje się, że dotyczy nawet do 5% dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Charakteryzuje się przede wszystkim nadruchliwością – dziecko cały czas poszukuje ruchu, ma trudność z zachowaniem ciszy, zdarza się, że nie potrafi dostosować zachowania do sytuacji. Kolejnymi cechami charakterystycznymi dzieci ze stwierdzonym ADHD są próby skupienia na sobie uwagi, niecierpliwość i zbytnia spontaniczność, która bywa kłopotliwa w sytuacjach społecznych. Co więcej dzieci z ADHD mają trudność z utrzymaniem koncentracji, przyswajaniem wiedzy, unikają aktywności, które wymagają od nich skupienia.  Z powodu wymienionych deficytów dzieci często są niesprawiedliwie oceniane w szkole. Wczesna diagnoza ADHD umożliwia wdrożenie postępowania terapeutycznego, które istotnie zwiększa szanse dziecka na prawidłowe funkcjonowanie i odnoszenie sukcesów.

JAK WYGLĄDA DIAGNOZA ADHD?

W celu postawienia właściwego rozpoznania proces diagnostyczny prowadzimy na wielu płaszczyznach. Pierwszym krokiem jest obserwacja dziecka przez jednego z naszych psychologów. W diagnozie ADHD wykorzystujemy także arkusze Conners-3, jeden z nich wypełniają rodzice, podczas gdy drugi przeznaczony jest dla nauczyciela dziecka. Następnie arkusze oceniane są przez psychologa, który przygotowuje pisemną opinię. Ostateczną diagnozę ADHD stawia lekarz psychiatra, który opiera się na zgromadzonej dokumentacji i na własnych obserwacjach dokonanych podczas wizyty.

granatowa ikona - personel

Nasi specjaliści:

Marcel Fercho
Katarzyna Gładysz
Agnieszka Jakubowska
Aleksandra Kubiak - Bednarek
Magdalena Piórkowska
Agata Stefaniak
Magdalena Włodarczyk
Katarzyna Zawadzka

ikona - metka z ceną

Cena:

konsultacja psychologiczna z opinią: 600,00 zł
wizyta lekarska: 350,00 zł