Ta strona korzysta z ciasteczek w celach związanych z wydajnością usług, serwisami społecznościowymi oraz treściami reklamowymi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

MIKROPOLARYZACJA

CO TO JEST MIKROPOLARYZACJA MÓZGU?

Pod potoczną nazwą mikropolaryzacja kryje się przezczaszkowa stymulacja mózgu prądem stałym (tDCS).  Celem terapii jest unormowanie pracy mózgu poprzez neuromodulację aktywności neuronów i przywracanie tkance nerwowej jej prawidłowych właściwości. To metoda nieinwazyjna i bezbolesna ponieważ parametry prądu są zbliżone do fizjologicznych właściwości elektrycznych organizmu.

CZY tdCS POMAGA?

Mikropolaryzacja mózgu prądem stałym bezsprzecznie zyskuje coraz większe uznanie specjalistów i rodziców. Sprawdza się przede wszystkim w terapii: afazji, autyzmu, ADHD, mózgowego porażenia dziecięcego oraz zaburzeń funkcji wzrokowych i słuchowych. Podobnie często stosuje się ją w terapii deficytów pamięci, problemów z koncentracją i uczeniem się. Ze względu na to, że u podstaw mikropolaryzacji  i procesów uczenia behawioralnego leżą te same mechanizmy neuronalne, to naj­lep­szy efektów można spodziewać się przy po­łą­cze­niu mi­kro­po­la­ry­za­cji z neu­ro­re­ha­bi­li­ta­cją.

Terapia w JUniormed

W celu rozpoznania ewentualnych przeciwskazań i skutecznego opracowania planu terapii przed przystąpieniem do terapii zalecamy wykonanie badania QEEG. Program terapeutyczny składa się z 10 codziennych sesji, podczas gdy każde spotkanie trwa około 30 minut.

granatowa ikona - personel

Nasi specjaliści:

Iwona Wojtczak

ikona - metka z ceną

Cena:

1 sesja: 100,00 zł