Ta strona korzysta z ciasteczek w celach związanych z wydajnością usług, serwisami społecznościowymi oraz treściami reklamowymi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

EEG/Mapowanie MóZGU (QEEG)

BADANIE EEG i MAPOWANIE MÓZGU (QEEG) - CZYM SIĘ RÓŻNIĄ?

EEG i mapowanie mózgu (QEEG) to nieinwazyjne metody obrazowania aktywności mózgu. W trakcie wspomnianych badań, elektrody umieszczone na głowie pacjenta rejestrują impulsy elektryczne przekazywane między neuronami. Właściwa interpretacja otrzymanego zapisu stanowi podstawę w diagnozie wielu schorzeń neurologicznych, przede wszystkim w epilepsji. Zasadnicza różnica między badaniami polega na analizie danych i prezentacji wyników. W qEEG pozyskany zapis poddaje się statystycznej analizie z wykorzystaniem komputerowych algorytmów. Ostateczny wynik – kolorowe, graficzne mapy mózgu, w przeciwieństwie do tradycyjnego zapisu są znacznie łatwiejsze w interpretacji. QEEG jest niezwykle pomocne w określeniu aktywności poszczególnych obszarów mózgu oraz lepszym zrozumieniu jego funkcji. Co więcej mapowanie mózgu pozwala zidentyfikować źródło problemów takich jak: depresja, nadpobudliwość, zaburzenia pamięci i koncentracji, trudności w nauce czy bezsenność.

Badanie EEG/QEEG u dzieci

EEG i QEEG to badania całkowicie bezbolesne, nie ma ograniczeń wiekowych do ich wykonania, z pewnością nie należy się ich bać. Zapis wykonywany jest w przyjaznej atmosferze. W naszym ośrodku przed badaniem często wyświetlamy dzieciom bajki, aby zminimalizować stres mogący wystąpić podczas podłączania elektrod. Na badanie dzieci mogą zabrać również swoją ulubioną zabawkę.

Tym co nas niewątpliwie wyróżnia, jest możliwość bezpłatnego jednorazowego powtórzenia badania, jeśli nie uda się go przeprowadzić w pierwszym terminie.

Udział w badaniu nie wymaga specjalnego przygotowania. Przede wszystkim nie powinno się stosować zapachowych szamponów do włosów i kosmetyków do utrwalania fryzury. W dniu poprzedzającym badanie poleca się ograniczyć spożycie słodyczy i napojów z kofeiną.

granatowa ikona - personel

Nasi specjaliści:

dr Paweł Borkowski

ikona - metka z ceną

Cena:

EEG - 300,00 zł
QEEG - 300,00 zł