Ta strona korzysta z ciasteczek w celach związanych z wydajnością usług, serwisami społecznościowymi oraz treściami reklamowymi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

DIAGNOZA DYSLEKSJI

CZYM DYSLEKSJA?

Dysleksja to neurobiologiczna różnica w przetwarzaniu informacji, która wpływa na zdolność czytania, pisania, ortografii. Dzieci z dysleksją mogą także mieć trudności w organizacji myśli na piśmie, co wpływa na umiejętność składania poprawnych zdań. Uczniowie z dysleksją mają trudności w nauce, pomimo normalnego lub powyżej przeciętnego poziomu inteligencji, adekwatnych warunków edukacyjnych i braku innych przyczyn zewnętrznych, takich jak brak odpowiedniego nauczania.

JAK WYGLĄDA DIAGNOZA DYSLEKSJI?

Wczesna diagnoza i odpowiednie wsparcie są kluczowe dla skutecznej interwencji i umożliwienia dzieciom z dysleksją pełnego rozwijania swojego potencjału edukacyjnego.

Na diagnozę dysleksji w naszym centrum składa się:

  • konsultacja psychologiczna, podczas której przeprowadzamy test inteligencji dziecka. Do badania wykorzystujemy renomowane skale m.in Stanford-Binet 5, międzynarodową wykonaniową skalę Leitera P-93, skalę IDS czy też WISC-R. Test jest dobierany przez psychologa w zależności od wieku i poziomu funkcjonowania dziecka.
  • badanie pedagogiczne, które skupia się na umiejętnościach: czytania, pisania i rozumienia tekstu. To istotna część procesu diagnozy dysleksji, która pozwala nam uzyskać kompleksowy obraz trudności edukacyjnych dziecka.
granatowa ikona - personel

Nasi specjaliści:

Aleksandra Augustyniak
Marcel Fercho

ikona - metka z ceną

Cena:

900,00 zł