Ta strona korzysta z ciasteczek w celach związanych z wydajnością usług, serwisami społecznościowymi oraz treściami reklamowymi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

TEST INTELIGENCJI DLA DZIECI

W jakim celu wykonać test inteligencji?

Test inteligencji dla dzieci jest cennym narzędziem diagnostycznym wykorzystywanym przede wszystkim do wykluczenia lub określenia poziomu niepełnosprawności intelektualnej. Co więcej pozwala określić zdolności poznawcze dziecka i jest niewątpliwie wartościową wskazówką przy określaniu realnych do osiągnięcia celów terapeutycznych. Badanie poziomu inteligencji jest szczególnie rekomendowane dla dzieci mających trudności w szkole, a także diagnozowanych w kierunku nieprawidłowości rozwojowych.

TEST INTELIGENCJI DLA DZIECI W JUNIORMED

W celu wykonania testu inteligencji należy odbyć konsultację psychologiczną. W zależności od wieku i poziomu funkcjonowania dziecka, specjalista dobiera odpowiednią skalę do badania. Wśród wykorzystywanych przez nas testów inteligencji z pewnością warto wyróżnić skalę: Stanford-Binet 5, międzynarodową wykonaniową skalę Leitera P-93, skalę IDS oraz WISC-R. Ostatecznie, po obliczeniu testu i psycholog przygotowuje opinię na piśmie.

granatowa ikona - personel

Nasi specjaliści:

Marcel Fercho

ikona - metka z ceną

Cena:

500,00 zł