Ta strona korzysta z ciasteczek w celach związanych z wydajnością usług, serwisami społecznościowymi oraz treściami reklamowymi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

TERAPIA TOMATISA

TERAPIA TOMATISA

Bodźce słuchowe otaczają nas na każdym kroku, z tego powodu ich właściwe przetwarzanie ma kluczowe znaczenie dla rozwoju dziecka. Odbieranie dźwięków z otoczenia umożliwia nam komunikowanie się, identyfikowanie niebezpieczeństw, naukę języków obcych czy też słuchanie muzyki. Deficyty w odbiorze bodźców słuchowych utrudniają przede wszystkim nawiązywanie interakcji społecznych, uczenie się oraz powodują duży dyskomfort. Warto podkreślić fakt, że według dostępnych badań problem ten może dotyczyć nawet jednej na dziesięć osób. Odpowiedzią na trudności związane z przetwarzaniem słuchowym jest terapia Tomatisa. Trening słuchowy metodą Tomatisa jest podejściem terapeutycznym,  które w celu przywrócenia odpowiedniego poziomu uwagi słuchowej wykorzystuje stymulację mózgu za pośrednictwem układu słuchowego.

Specjaliści polecają metodę Tomatisa w przypadku występowania: nadwrażliwości na dźwięki, zaburzeń mowy, dysleksji, trudności szkolnych czy problemów ze skupieniem uwagi.

TRENING TOMATISA W JUNIORMED

W naszej placówce korzystamy z certyfikowanych przez Tomatis Polska nowoczesnych urządzeń cyfrowych. Przed rozpoczęciem treningów słuchowych specjalista ocenia poziom uwagi słuchowej pacjenta, a następnie opracowuje program ściśle dostosowany do jego potrzeb. Terapia odbywa się w cyklach (10-14 spotkań) oddzielonych przerwami, po których następuje rediagnoza.

granatowa ikona - personel

Nasi specjaliści:

Aneta Świeszczakowska

ikona - metka z ceną

Cena:

pojedyncze spotkanie: 120,00 zł
diagnoza: 300,00 zł