Ta strona korzysta z ciasteczek w celach związanych z wydajnością usług, serwisami społecznościowymi oraz treściami reklamowymi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

TERAPIA RĘKI

CO TO JEST TERAPIA RĘKI?

Terapia ręki jest metodą terapeutyczną, która ma na celu zwiększenie sprawności kończyn górnych, a przede wszystkim doskonalenie ruchów precyzyjnych dłoni. Każdego dnia wykonujemy setki różnych czynności z użyciem rąk, dlatego też wczesne wyeliminowanie deficytów pozwala przyspieszyć rozwój dziecka. Trudności w pracy rąk i dłoni ujawniają się szczególnie w momencie nauki pisania i wycinania. Z tego powodu rodzice często decydują się na terapię ręki, gdy dziecko jest w zerówce lub idzie do szkoły.

Metoda nie koncentuje się jedynie na pracy dłoni, ale jest podejściem całościowym. W trakcie zajęć dzieci uczą się przyjmować prawidłową postawę ciała, zwiększają sprawność obręczy barkowej, wzmacniają mięśnie rąk, a ostatecznie opanowują umiejętności grafomotoryczne. Co więcej zajęcia przyczyniają się do poprawy koncentracji uwagi, rozwija koordynację oko-ręka uczy planowania ruchowego. Zajęcia w JuniorMed prowadzone są przez pedagogów pracujących w szkołach, dzięki temu dzieci przy okazji nabywają umiejętności przydatnych na tym etapie edukacji.

granatowa ikona - personel

Nasi specjaliści:

_

ikona - metka z ceną

Cena:

_