Ta strona korzysta z ciasteczek w celach związanych z wydajnością usług, serwisami społecznościowymi oraz treściami reklamowymi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

TERAPIA BEHAWIORALNA

NA CZYM POLEGA TERAPIA BEHAWIORALNA?

Terapia behawioralna jest podejściem terapeutycznym adresowanym przede wszystkim do dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Bez wątpienia jest świetnym rozpoczęciem drogi terapeutycznej dla dzieci tuż po diagnozie. Wynika to z istoty terapii behawioralnej, której celem jest nauczenie dziecka jak się uczyć. Kluczowe jest to by nabyło ono podstawowe umiejętności, nauczyło się podstaw samoregulacji i respektowania reguł panujących na zajęciach. Zajęcia skupiają się na ograniczaniu zachowań niepożądanych, przy jednoczesnym promowaniu zachowań deficytowych, a także generalizacja nabytych umiejętności. Zbudowanie solidnych fundamentów z pewnością pomaga dziecku robić dalsze postępy.

Co istotne jest ona podejściem całościowym, obejmuje nie tylko dziecko, ale również jego otoczenie. W związku z tym praca terapeutyczna nie kończy się po wyjściu z gabinetu, a wprowadzone zasady należy respektować również w domu.

granatowa ikona - personel

Nasi specjaliści:

Marcin Nowak
Anna Sienkiewicz

ikona - metka z ceną

Cena:

170,00 zł
w karnecie: 160,00 zł