Ta strona korzysta z ciasteczek w celach związanych z wydajnością usług, serwisami społecznościowymi oraz treściami reklamowymi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

NEUROLOGOPEDA

Neurologopeda CZY LOgOPEDA? KTÓRY SPECJALISTA POMOŻE TWOJEMU DZIECKU?

Rodzice często zastanawiają się, czy skorzystać z pomocy logopedy czy neurologopedy. Logopeda zajmuje się głównie kształtowaniem prawidłowej wymowy, natomiast neurologopeda specjalizuje się w diagnozie i terapii zaburzeń pochodzenia neurologicznego i anatomicznego. W obszarze jego zainteresowań znajdują się również neuronalne podstawy rozwoju dziecka, co czyni go kompetentną osobą w pomocy wcześniakom, dzieciom z zaburzeniami anatomicznymi aparatu mowy czy tzw. “niejadkom”.

MoJE DZIECKO NIE CHCE JEŚĆ - W CZYM POMOŻE NEUROLOGOPEDA?

Oddychanie, pobieranie pokarmu, komunikowanie się – to czynności niezbędne do codziennego funkcjonowania. Niemniej jednak, często dochodzi do ich upośledzenia z powodu nieprawidłowości anatomicznych, neurologicznych lub rozwojowych. Te zaburzenia mogą znacząco wpływać na rozwój dziecka i komfort jego życia. Wczesna diagnoza i terapia neurologopedyczna są kluczowe dla przywrócenia pełnej funkcji oralnych.

Nasi neurologopedzi specjalizują się w:

  • Diagnozie i terapii zaburzeń ssania, żucia, gryzienia i połykania pokarmów;
  • Niwelowaniu wybiórczości pokarmowej;
  • Rozwiązywaniu problemów nadmiernego ślinienia się, asymetrii twarzy, nieprawidłowego napięcia mięśniowego, stale otwartej jamy ustnej i wysuniętego języka;
  • Pracy nad podwrażliwością lub nadwrażliwością w sferze ustno-twarzowej;
  • Działaniach zapobiegających nieprawidłowościom w rozwoju artykulacji – profilaktyce logopedycznej, wczesnej stymulacji rozwoju mowy.

Neurologopeda Dziecięcy Łódź

granatowa ikona - personel

Nasi specjaliści:

Magdalena Sałacińska

ikona - metka z ceną

Cena:

pierwsza konsultacja: 200,00 zł
dalsza terapia: 180,00 zł