Ta strona korzysta z ciasteczek w celach związanych z wydajnością usług, serwisami społecznościowymi oraz treściami reklamowymi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

NEUROLOGOPEDA

Neurologopeda A LOgOPEDA

Rodzice często zastanawiają się czy powinni skorzystać z pomocy logopedy czy też neurologopedy. Pierwszy z terapeutów zajmuje się głównie kształtowaniem prawidłowej wymowy, podczas gdy neurologopeda specjalizuje się w diagnozie oraz terapii zaburzeń mowy pochodzenia neurologicznego. Oprócz posiadania wiedzy na temat aparatu mowy, w kręgu jego zainteresowań są przede wszystkim neuronalne podstawy rozwoju dziecka. W związku z tym neurologopeda będzie więc kompetentną osobą w pomocy wcześniakom, dzieciom z zaburzeniami anatomicznymi aparatu mowy czy też tzw. “niejadkom”.

MoJE DZIECKO NIE CHCE JEŚĆ - W CZYM POMOŻE NEUROLOGOPEDA?

Oddychanie, pobieranie pokarmu, komunikowanie się to czynności bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w życiu. Choć są one dla nas naturalne, to często dochodzi do ich upośledzenia z powodu nieprawidłowości anatomicznych, neurologicznych lub rozwojowych. W konsekwencji  zaburzenia te spowalniają rozwój dziecka i znaczne obniżają komfort życia. Wczesna diagnoza i terapia neurologopedyczna bez wątpienia dają szansę na pełne przywrócenie funkcji oralnych.

Nasi neurologopedzi specjalizują się przede wszystkim w:

  • diagnozie i terapii zaburzeń ssania, żucia, gryzienia i połykania pokarmów;
  • niwelowaniu wybiórczości pokarmowej
  • rozwiązywaniu problemów nadmiernego ślinienia się; asymetrii twarzy; nieprawidłowego napięcia mięśniowego; stale otwartej jamy ustnej i wysuniętego języka;
  • pracy nad podwrażliwością lub nadwrażliwością w sferze ustno-twarzowej
  • działaniach zapobiegających nieprawidłowościom w rozwoju artykulacji – profilaktyce logopedycznej, wczesnej stymulacji rozwoju mowy

Neurologopeda Dziecięcy Łódź

granatowa ikona - personel

Nasi specjaliści:

Paulina Kociołek

ikona - metka z ceną

Cena:

pierwsza konsultacja: 160,00 zł
dalsza terapia: 150,00 zł