Ta strona korzysta z ciasteczek w celach związanych z wydajnością usług, serwisami społecznościowymi oraz treściami reklamowymi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Integracja sensoryczna

Czym Są zaburzenia integracji sensorycznej?

Integracja sensoryczna to zdolność dziecka do odczuwania i rozumienia informacji dostarczanych przez zmysły z otoczenia oraz z własnego organizmu. Dysfunkcje w tym aspekcie utrudniają rozwój społeczno-emocjonalny i uczenie się, a także wpływają negatywnie na zachowanie dziecka.
Symptomy sygnalizujące zaburzenia często obserwuje się w codziennych sytuacjach. Dziecko może np. niespokojnie reagować na niektóre kolory i dźwięki z otoczenia, niechętnie zakładać ubrania z konkretnego materiału, mieć wybiórczość pokarmową. Zdarza się  często, że dzieci unikają bujania na huśtawce, wspinania się na wysokie drabinki, mają obniżoną koordynację lub są nadmiernie pobudzone ruchowo. Takie zachowania prawdopodobnie świadczą o zaburzeniach SI.

Integracja sensoryczna - Diagnoza

Standardem przed przystąpieniem do terapii SI jest wykonanie diagnozy integracji sensorycznej. Pozwala ona określić trudności w przetwarzaniu bodźców sensorycznych i dzięki temu opracować plan terapii dostosowany indywidualnie do potrzeb dziecka. W JuniorMed diagnoza integracji sensorycznej składa się z 4 wizyt. W ciągu trzech pierwszych spotkań terapeuta przeprowadza wywiad z rodzicem oraz obserwuje dziecko podczas prób diagnostycznych. Ostatnia wizyta przeznaczona jest na omówienie dokonanych przez terapeutę obserwacji, rodzic otrzymuje również pisemną opinię.

Terapia integracji sensorycznej

Terapia SI ma na celu rozwinięcie prawidłowej reakcji na bodźce zmysłowe odbierane z otoczenia. W naszym centrum terapia odbywa się w klimatyzowanych salach SI, wyposażonych w liczne pomoce stymulujące zmysły dziecka. Terapeuta pracując z dzieckiem koncentruje się przede wszystkim na eliminacji trudności rozpoznanych w trakcie diagnozy oraz na wszechstronnym rozwoju dziecka. Zajęcia mają najczęściej formę zabaw ruchowych nie przesadzimy, jeśli powiemy, że dzieci je uwielbiają.

granatowa ikona - personel

Nasi specjaliści:

Ewa Jarecka
Ewa Fałdrowicz
Ewelina Jesiołowska
Klaudia Karbowniak
Paulina Litorowicz
Barbara Markowicz
Alicja Stępień
Gabriela Szymańska - Pol

ikona - metka z ceną

Cena:

150,00 zł
w karnecie (nie obejmuje diagnozy): 140,00 zł